HAFTALIK GÜNDEM

Çocuklar puzzle oynamayı severler. Yüzlerce parçayı bir araya getirerek bütünün ne olduğunu görmeyi yani.

Oysa Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunu anlamak öyle karmaşık ve zor değil.

Çünkü bu puzzle’ın hepi topu iki parçası var: Biri dışarıdakiler, diğeri içeridekiler.

Bir yanda Türkiye’yi teslim almaya çalışan küresel emperyalizm, diğer yanda o küresel emperyalizme eklemlenmiş içerideki taşeronlar.

Bu oyunun bugünlerde en çok öne çıkan iki simgesel tezahürü var:

Biri dışarıdaki Razzab kumpası davası, diğeri içerideki Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesinin tamamen yalan, iftira ve “çamur at izi kalsın”a dönük sahte belgeli çırpınışları.

İkisi de FETÖ kaynaklı.

Önce birincisine bakalım;

Burunlarının dibindeki Silivri’de görülen 15 Temmuz ihanet davasına dönük hiç merak etmeyenler, ta 11 bin kilometre ötedeki bir davaya ise olağanüstü bir ilgi gösteriyorlar.

Bir itirafçı/iftiracının söylediği veya söyleyeceği şeylerden medet umarak siyasi rant rüyası görüyorlar.

İçeridekine gelince;

FETÖ’nün kaset himmetiyle Genel Başkan olmuş biri, elindeki düzmece fotokopi kağıtlarını sallayarak Cumhurbaşkanımız, liderimiz Erdoğan ve yakın çevresiyle alakalı sözde yurt dışına para kaçırıldı teranesi okuyor.

Dahası, Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği düzmece iddialar, bir süre önce Fuat Avni ismiyle bilinen tescilli FETÖ’cünün yayınladığı şeylerin tıpatıp aynısı.

Gerek içerideki gerekse dışarıdaki şer odaklarının hedefledikleri kişi aynı: Cumhurbaşkanımız Erdoğan.

Çünkü onu etkisizleştirmeden Türkiye’nin teslim alınamayacağını onlar da biliyor.

Akıllarınca bu tür şeylerle Erdoğan’ı itibarsızlaştıracak, gözden düşürecek, 2019’da da kendi emellerine uygun bir Türkiye’ye kavuşacaklar!

Daha önce başvurdukları hiç bir yöntemle sonuç alamadılar.

Gezi olayları, hendek kazmalar, terör eylemleri, 17-25 Aralık yargı kumpası, 15 Temmuz 2016 alçak darbe girişimi, hep hüsranla sonuçlandı.

Bu yeni hokkabazlıklar ise daha başlamadan ellerinde kaldı. Bu oyunlar da, sahiplerine utançtan başka bir şey kazandırmayacaktır.

Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış Türkiye mahkeme kararıyla kurulmadı ki, bir yabancı mahkemede birilerinin tanıklığıyla teslim alınsın.

Sahte belgelerle itibar suikastına yeltenenlere gelince, onlar da bunun bedelini yargı önünde ödemeye hazırlanıyorlar.

Aslında Kılıçdaroğlu, son hareketiyle en büyük itibar suikastını CHP’ye yaptı.

Yıllardır FETÖ’nün tapeleri, montajlı kasetleri ve kağıt çıktıları üzerinde tepinerek kendisini Genel Başkan yapanlara minnet borcunu ödemeye çalışmaktan başka bir siyaset üretemeyen Kılıçdaroğlu, partisini, Türkiye’yi teslim almaya çalışanların hizmetine sunmak suretiyle CHP’yi itibarsızlaştırdı.

Hale bakın; Cumhurbaşkanımız “Bu ülkede ana muhalefet yok, ana hıyanet var” diyor ve CHP yöneticileri tek bir cevap veremiyor.

Pensilvanya’da karargah kurmuş bir örgüt düşünün ki, tamamen emperyalistlere maşalık etsin.

Bir örgüt düşünün ki, darbeye kalkışıp yüzlerce masum insanınızı şehit edip binlercesini yaralasın, sakat bıraksın.

Bir örgüt düşünün ki, sizin egemenlik ve bağımsızlığınızın sembolü Meclisinizi bombalasın, yaksın, yıksın.

Ve siz o örgütün siyasi sözcülüğünden başka bir şey yapmayıp Türkiye’yi teslim almaya çalışan bir ihanet puzzle’ının içerideki parçası olun.

Kılıçdaroğlu ve ekibi bunun siyasi bedelini en ağır şekilde ödeyecektir.

Ona bu bedeli, öncelikle de CHP’li olup da Türkiye’nin bağımsızlığını, yerli ve milli olmayı her şeyin üstünde gören yurttaşlarımız ödetecektir.

Türkiye’deki siyasi dengeleri etkilemek adına bugünlerde sahnelenen iki oyun var:  Biri dışarıdaki Razzab kumpası davası, diğeri içerideki Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesinin tamamen yalan, iftira ve “çamur at izi kalsın”a dönük sahte belgeli çırpınışları. İkisi de FETÖ kaynaklı.

Gerek içerideki gerekse dışarıdaki şer odaklarının hedefledikleri kişi aynı: Cumhurbaşkanımız Erdoğan. Çünkü onu etkisizleştirmeden Türkiye’nin teslim alınamayacağını onlar da biliyor. Daha önceki tüm planları boşa çıktı, bunlar da sahiplerine utançtan başka bir şey kazandırmayacaktır.

Yıllardır FETÖ’nün tapeleri, montajlı kasetleri ve kağıt çıktıları üzerinde tepinerek kendisini Genel Başkan yapanlara minnet borcunu ödemekten başka bir iş yapmayan Kılıçdaroğlu, partisini, Türkiye’yi teslim almaya çalışanların hizmetine sunmak suretiyle asıl CHP’yi itibarsızlaştırdı. Bunun siyasi bedeli çok ağır olacaktır.

DİĞER GÜNDEM YAZILARI
24.7.2017
17.7.2017
10.7.2017
10.4.2017
18.1.2016
7.12.2015
8.2.2015
DOĞRU BİR FİKRİN ÖNÜNDE DURABİLECEK HİÇBİR ENGEL YOKTUR
DR. SELİM TEMURCİ
Her hakkı saklıdır. © Selim Temurci 2015