HAFTALIK GÜNDEM

Oynanmak istenen oyun belliydi; Deaş’la mücadele kılıfı altında PKK’ya güneyde bir koridor açılıp özerk bir bölge oluşturulacaktı.

Her türlü silahla mücehhez kılınan teröristlere sağlanacak bu korunaklı bölge, hep hayali kurulan yapay devlete de bir hazırlıktı.

Daha önce Fırat Kalkanı operasyonuyla sınırına yakın yerlerdeki Deaş teröristlerini temizleyen Türkiye, Zeytin Dalı operasyonu ile de sınırlarına yakın bölgelerde konuşlandırılmış PKK’lı teröristleri temizlemek için harekete geçti.

Bu, Türkiye için bir beka meselesiydi, bu yüzden de atacağı adımlar için kimseden icazet almadı, kimsenin açık veya örtülü tehditlerine boyun eğmedi.

Şu anda da operasyon başarıyla devam ediyor.

Türkiye’nin gücünü ve kararlılığını görenler, değişik taktik ve stratejilerle, hiç değilse bu operasyonun yavaşlatılmasını ve önünün kesilmesini sağlamaya çalışıyorlar.

Diplomatik zemini bulandırmak için kah sivil ölümler masalı uyduruyor, kah harekatın Afrin’le sınırlı kalıp Münbiç’e yönelmemesinin iyi olacağı şeklinde aba altından sopa göstermeye çalışıyorlar.

Harekatın fazla uzatılmaması gerektiğini söyleyenler, Cumhurbaşkanımızın çok güzel ifade ettiği gibi, terörle mücadele adı altında 20 yıldır Afganistan’da, 18 yıldan beri de Irak’ta askerlerini bulunduruyorlar.

Tam bir Firavun mantığıyla hareket ediyorlar. Kendileri istediklerini yapabilir, başkaları ise yapması gerekenleri bile yapmamalıdır.

ABD ve batı sisteminin Türkiye’yi yavaşlatmak ve durdurmak isteyen çabalarına, içeride beşinci kol faaliyeti yürütenler de hemen eklemlendiler.

Daha önce binlerce askerimiz, sivilimiz, gencimiz yaşlımız, öğretmenimiz çocuklarımız PKK terörünce katliama uğrarken tek kelime etmeyenler, hemen “Savaşa hayır” lobileriyle harekete geçtiler. Buna da sözüm ona “aydın tavrı” diyorlar.

Bu nasıl aydın olmaktır ki, ülkenin sınırlarına yığınla silahla kanlı bir örgüt yerleştirilirken ağzını açmıyorsun?

Bu nasıl kararmış bir vicdandır ki, Beşiktaş’ta çoğu genç onlarca kız ve erkeğin bombayla parçalanmış bedenleri etrafa savrulurken bir bildiri yayınlayıp kanı ve şiddeti lanetlemiyorsun?

Bu nasıl satılmış bir zihindir ki, ülkesinin bağımsızlık ve bütünlüğüne yönelmiş hiçbir tehdidin karşısında tek cümle üretmeden, sadece dünyayı kana ve göz yaşına boğanların istediği doğrultuda çalışıyor?

Bu nasıl bir ihanettir ki, teröristler ortalığı kana bularken asla telaffuz edilmeyen barış kelimesi, teröriste hak ettiği ceza verildiğinde dillerden düşmeyen tek kelime olabiliyor?

Kuşkusuz milletimiz nezdinde bu çırpınışların zerre kadar kıymeti harbiyesi yoktur. Milletimiz topyekun Mehmetçiğin yanında, devletinin bekası adına tam bir birlik ve dayanışma içindedir.

Nitekim operasyon başladığından beri, millet-ordu bütünleşmesini göstermek bakımından her gün gözlerimizi yaşartan nice güzel tabloya tanıklık ediyoruz.

Zeytin Dalı operasyonu batılıları neden büyük bir panik ve şaşkınlığa sevk etti?

Bunu iyi anlamak gerekir.

Batı sistemi, sadece desteklediği bir çapulcu terörist sürünün kararlı bir devlet iradesi karşısında perişan kılınmasından dolayı paniklemiş değil.

Onlar için bir terör örgütü gider, bir başkası gelir. Kendi emperyalist çıkarları doğrultusunda terör örgütü kurmak ve desteklemek, onlar açısından alfabeden harf seçmek kadar olağan ve doğal.

Onları asıl rahatsız eden ve panikleten, Türkiye’nin bir asır sonra Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı ile yeniden sahaya dönüp oyuna ve denkleme katılmasıdır. ABD ve batı sistemini asıl rahatsız eden budur. Onlar “Türkiye biraz konuşur, mızmızlanır ama sonunda bizim dediğimiz olur” diyorlardı. Cumhurbaşkanımızın “Gerekirse sınırlarımız dışına çıkar, terör yuvalarını bir bir dağıtırız” sözünü blöf sanıyorlardı. Şimdi görüyorlar ki iş onların sandığı gibi değil.

İyi bilsinler ki; onların sandığı gibi olmayacak daha çok şey var.

Türkiye bekası için her şeyi göze almıştır.

Biz vatanımızı sokakta bulmadık.

Türkiye’nin gücünü ve kararlılığını görenler, değişik taktiklerle hiç değilse bu operasyonun yavaşlatılmasını ve önünün kesilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Kah sivil ölümler masalı uyduruyor, kah harekatın Afrin’le sınırlı kalıp Münbiç’e yönelmemesinin iyi olacağı şeklinde aba altından sopa gösteriyor, kah da içerideki beşinci kol faaliyeti yapan sözde aydınları harekete geçiriyorlar.

Batı sistemi sadece desteklediği bir çapulcu terörist sürünün perişan kılınmasından dolayı paniklemiş değil. Onlar için bir terör örgütü gider, bir başkası gelir. Onları asıl rahatsız eden ve panikleten, Türkiye’nin bir asır sonra Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı ile yeniden sahaya dönüp denkleme katılmasıdır.

DİĞER GÜNDEM YAZILARI
24.7.2017
17.7.2017
10.7.2017
10.4.2017
18.1.2016
7.12.2015
8.2.2015
DOĞRU BİR FİKRİN ÖNÜNDE DURABİLECEK HİÇBİR ENGEL YOKTUR
DR. SELİM TEMURCİ
Her hakkı saklıdır. © Selim Temurci 2015